Patarimai

Senėjimo procesai vyrų ir moterų odoje: sužinokite esminį skirtumą

Senėjimo procesas odoje neišvengiamas kiekvienam žmogui. Daugiausiai yra kalbama apie senėjimo požymius moterų odoje, internete gausu patarimų kaip prižiūrėti brandžią moters odą ir begalė produktų rekomendacijų. Genetiškai moters oda yra pažeidžiamesnė ir jautresnė, reikalaujanti daugiau priežiūros. Tačiau vyrų odą taip pat svarbu prižiūrėti tinkamai, nepaisant jos atsparumo aplinkos daromam poveikiui ir genetinių veiksnių, nulemiančių vėlyvesnį raukšlių ir kitų reikšmingų būklių atsiradimą.

Moters odoje vykstantys natūralūs procesai, pradeda keistis jau sulaukus 20-ies metų: kolageno ir elastino gamyba pamažu mažėja. Vienoms moterims pirmieji senėjimo požymiai atsiranda anksčiau, kitoms – vėliau, tačiau apytiksliai, pirmosios matomos raukšlės pradeda ryškėti apie 30-uosius gyvenimo metus.

Kalbant apie vyrus, jų odoje natūraliai yra daugiau kolageno, taip pat – didelis kiekis testosterono, todėl iš prigimties vyrų oda storesnė, riebesnė, turinti daugiau porų, veido plaukuotumas ją saugo nuo šalčio ir bakterijų, o raukšlelės ima ryškėti gerokai vėliau. Apytiksliai apie 40-50-uosius metus prasideda spartūs senėjimo procesai – oda pradeda plonėti, gilėja raukšlės. Esminis skirtumas tas, kad moterų oda sensta palaipsniui, o štai vyrų odoje senėjimo procesai prasideda vėliau, bet vyksta labai greitai.

Vyrų, kaip ir moterų, oda yra veikiama įvairaus streso: žalingo aplinkos poveikio, saulės spindulių, nuovargio, rūkymo ir kitų faktorių, todėl tinkamai ja rūpintis – be galo svarbu.

Ir vyrų, ir moterų kasdienės odos priežiūroje pats svarbiausias žingsnis – rūpestingai valyti odą. Moterys įprastai rūpinasi oda delikačiau negu vyrai – naudoja įvairius prausiklius, valiklius, tonikus, o štai vyrai dažnai įpratę plautis veidą tik vandeniu arba muilu. Dienos pabaigoje veido oda būna pasidengusi nematomu žmogui nešvarumų sluoksniu, todėl paprastas vanduo jų pilnai nenuplauna, o muilas – sausina odą ir blogina jos būklę, dar paspartindamas senėjimo procesus, todėl dažna vyrų odos problema – dehidratacija. Nepaisant to, kad vyrų odos epidermio sluoksnis yra storesnis, tačiau derma – tokia pati kaip ir moterų, taigi atsiradusios raukšlės būna ne paviršinės, bet iškart derminės (gilios). Atsižvelgiant į odos tipą bei problematiką patartina išsirinkti tinkamą veido prausiklį ir plauti juo veidą ryte bei vakare

Vyrų oda yra nuolat dirginama dėl skutimosi, todėl svarbu naudoti specializuotą kosmetiką, skirtą sudirgusiai odai po skutimosi, giliai drėkinančią. Rekomenduojama rinktis vienos linijos kosmetiką, geriau – kosmeceutiką, kurioje esančios veikliosios medžiagos turi gydomąjį poveikį, ramina odą, neleidžia susidaryti randeliams įsipjovus, sutraukia poras, efektyviai drėkina ir reguliuoja sebumo išsiskyrimą.

Jus taip pat gali sudominti

Teisingas veido valymas ir odos priežiūra – pats svarbiausias kiekvienos dienos ritualas
Siekiant išsaugoti gerą odos būklę, teisingas odos valymas bei kasdienė jos priežiūra yra pats svarbiausias...
Svarbu tinkamai rūpintis oda kiekvieną dieną: taip sumažinsite raukšlių atsiradimą ir išsaugosite odos grožį
Kiekviena moteris svajoja apie nepriekaištingai išpuoselėtą veido odą, kurioje nevingiuotų gilios raukšlės,...
Saulės poveikis odai pavasario laikotarpiu: kodėl šiuo metų laiku svarbu saugoti odą nuo UV spindulių?
Įpusėjus pavasariui, Saulė vis dažniau džiugina malonia šiluma, sulig kiekviena diena orai tampa geresni,...
Sveikas ir tobulai lygus įdegis su kosmeceutikos produktais
Įsibėgėjus mūsų mylimai ir saulėtai vasarai, skubame į paplūdimius, pasiruošę mėgautis išsiilgta...
Odos priežiūros rutina, esant aknei
Aknė – viena iš dažniausiai pasitaikančių odos ligų, pasireiškianti bėrimais veido, nugaros, pečių srityse....
Sėkminga karjera: kaip jos pasiekti ir kodėl ne visuomet viskas vyksta taip, kaip tikimės
Kiekvienas žmogus svajoja apie sėkmingą karjerą. Taip pat, kiekvienas pasirenka individualų kelią jos...

Naujienlaiškis

Gaukite visas naujienas įrašydami savo el. paštą

Rekvizitai

VšĮ Sveikatos ir grožio akademija Bernardinų g. 2C, LT-21114 Trakai Įmonės kodas 300578879
Luminor Bankas AS, Sąskaita LT704010051002095500

© Visos teisės saugomos 2021 – SG akademija.